facebook

Write the game 2020! Ruszyła rekrutacja do e-Akademii Scenariuszy Gier Komputerowych.

Chcesz tworzyć autorskie scenariusze do gier? Lubisz pisać, a jednocześnie gry komputerowe nie są Ci obce? Zastanawiasz się jak planować rozgrywkę, tworzyć postacie, dialogi, zaskakiwać, a jednocześnie angażować uczestników? Masz lekkie pióro i bujną wyobraźnię? Zgłoś się do Write the Game!

 

 

 

 

 

Write the Game – Szkoła Letnia Scenariuszy Gier Komputerowych w tym roku odbędzie się całkowicie online, przybierając formułę 4-tygodniowej e-Akademii. Zajęcia potrwają od 16 października do 15 listopada i będą zaplanowane na wieczory oraz weekendy. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. W programie udział może wziąć maksymalnie 30 osób.

 

Wykłady specjalistyczne, warsztaty w grupach, tworzenie questów, zajęcia z mentorami, e-wizyty w studiach gier – to elementy programu, w którym wezmą udział uczestnicy e-Akademii. W tym roku w programie Write the Game po raz pierwszy znajdą się również wydarzenia dla otwartej publiczności: cykl webinariów poświęconych zagadnieniom polskiej branży gier oraz 2 wykłady mistrzowskie.

 

Zapraszamy do aplikowania pisarzy, scenarzystów, copywriterów i wszystkie osoby, które są zainteresowane tworzeniem scenariuszy do gier komputerowych. Wykłady, warsztaty i zajęcia prowadzone będą przez praktyków z czołowych polskich studiów gier, a także przedstawicieli branży kreatywnej.

Szczegóły programu już wkrótce pojawią się na stronie www.villa.org.pl oraz na facebooku projektu: https://www.facebook.com/WritetheGame2020

 

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami emailem: writethegame@villa.org.pl

 

Jak wziąć udział?

Wypełnij formularz aplikacyjny.

 

Do formularza załącz:

  • próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami. Opis questa powinien mieć krótkie wprowadzenie do uniwersum gry (pełna dowolność wyboru tematyki i gatunku w ramach RPG), krótką prezentację postaci oraz rozbudowany szkic wydarzeń fabularnych. Wybrany fragment dialogu ma być reprezentatywny dla przedstawionego pomysłu i obejmować ok. 15-20 kwestii dialogowych wraz z komentarzem reżyserskim. Opis questa wraz z wycinkiem scenariusza powinny zawierać się maksymalnie w 1000 wyrazów.
  • list motywacyjny.

 

Aplikacje przyjmowane są do 24 września 2020 (do północy).

 

Jury złożone z ekspertów Write the Game ogłosi decyzje o zakwalifikowaniu się do Akademii Scenariuszy Gier Komputerowych do dnia 7 października 2020 roku na stronie www.villa.org.pl.

 

Przygotuj zgłoszenie i WRITE THE GAME!

 

Zobacz film Write the Game 2018: http://bit.ly/WriteTheGame2018

  

Lider projektu: Stowarzyszenie Willa Decjusza

Partnerzy instytucjonalni: Instytut Kultury Willa Decjusza, Krakowski Park Technologiczny

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zobacz także